PRAVIDLA O POUŽÍVÁNÍ MOBILNÍCH TELEFONŮ

V naší škole od 9. března 2017

 

Vážení rodiče,

 

vzhledem k neustále zvyšujícímu se počtu žáků, kteří používají mobilní telefony především ke hrám a neregulované zábavě, jsme se rozhodli, i na základě Vašich častějších připomínek, tento problém řešit plošně.

 

Jelikož klademe důraz na to, že škola a školní docházka by měla děti vést ke vzdělání a k pohybové aktivitě, mobilní telefony, i když by mohly pomáhat, naše žáky od těchto aktivit spíše odkloňují a odvádějí koncentraci. Nechceme, aby se chodba a třída naší školy stala gamblerským doupětem.

 

Žáci 1. – 7. třídy budou mít tedy plošný zákaz používání mobilních telefonů ve svém volném čase, tedy o přestávkách, mobil mohou používat výhradně ke kontaktu s rodiči, popř. při výuce, pokud je učitel o to požádá. Pokud žák toto nařízení poruší, mobilní telefon mu bude zabaven do konce výuky. Při pravidelném porušování se s Vámi spojíme a domluvíme se na dalším postupu, např. zabavení mobilu na delší dobu, ať už ze strany školy, nebo od Vás.

 

Žáci 8. – 9. třídy budou moci využívat své mobily pouze ve třídách a také pouze ke komunikaci, a ne ke hrám.

 

Jelikož však víme, že chceme naše děti vychovávat pro časy budoucí, kde je mobilní telefon součástí každého, chceme apelovat na žáky a hlavně rodiče, aby vedli své děti i k „přínosnému“ využívání mobilních telefonů, k instalaci vzdělávacích aplikací, k využívání kalkulačky, vyhledávání informací, či využívání slovníků, aplikací pro slovíčka v cizím jazyce, úpravu fotografií atd… V příštích měsících tedy vytvoříme seznam užitečných aplikací pro vzdělávání, který budeme zveřejňovat.

 

Naše škola nechce bránit pokroku, naopak, chceme naučit děti mobilní telefon využívat jako skvělého pomocníka pro život, ale ne jako zloděje času. Bude to pro nás všechny „velká pedagogická výzva“.

 

Vážení rodiče, děkujeme za pochopení a respektování těchto pravidel, pokud znáte dobré vzdělávací aplikace, které můžeme zařadit do „prospěšných“, napište nám svůj typ na adresu školy: trivium@trivium.cz

 

Jan Grulich, ředitel školy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress