TITLE

DESCRIPTION

MŠ Trivium Plus je nově vzniklá mateřská škola, která zahájila provoz v září 2013. Organizačně spadá pod ZŠ a MŠ Trivium Plus o.p.s. v Dobřanech, která jejím zřízením odpověděla na dlouholeté volání tohoto regionu po volných místech v mateřských školách pro zdejší děti. Naše mateřská škola je detašovaným pracovištěm umístěným v nedaleké obci Bystré v krásném prostředí Orlických hor – v bezprostřední blízkosti lesů, luk a polí. Předškolní vzdělávání je v ní poskytováno dětem ve věku 3-6 let v jedné heterogenní třídě s kapacitou 28 dětí. Hlavním partnerem školky je obec Bystré, která mateřskou školu významně finančně podporuje.

 

Mateřská škola využívá prostory moderní multifunkční budovy ELADA dostavené v Bystrém v srpnu 2013 zdejším sborem Církve bratrské. Tento neokázalý, leč velmi moderně a svěže působící objekt byl navržen dvojicí dobrušských architektů Oldřichem a Klárou Bittnerovými, a to tak, aby umožnil skloubit provoz mateřské školy a provoz zdejší církve. Projekt a výstavbu Elady vedl Jan Grulich, ředitel školy. V roce 2014 získala tato stavba titul „Stavba roku Královéhradeckého kraje“.

 

Přestože je škola umístěna v církevní budově, nejedná se o církevní školku, ale pracuje podle standardního vzdělávacího programu s cílem vést děti přátelským a podnětným prostředím i přístupem již v předškolním věku „bezpečnou cestou labyrintem poznání“.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress