ZPÁTKY DO ŠKOLY

otevření školy od 12. 4. 2021

Podrobnější informace naleznete v informačním letáku zde 

VÝUKA

Začíná dne 12. 4. 2021 v rotacích.

První týden od 12. 4. 2021 třídy 1., 3. a 5., druhý týden od 19. 4. 2021 třídy 2. a 4.

V průběhu výuky žáci musí nosit chirurgickou roušku, certifikovanou nano-roušku nebo respirátor. Látkové roušky nejsou povoleny.

Pro řešení péče o děti zaměstnanců vybraných profesí platí, že je umožněna osobní přítomnost na vzdělávání dětem mateřských škol v mateřské škole a žákům 1. stupně základních škol ve školní družině nebo školním klubu.

V případě, že jste zaměstnanci těchto vybraných profesí a máte zájem o docházku dětí i v dnech jejich distančního vzdělávání, kontaktujte nás, prosím, e-mailem skola@trivium.cz nebo telefonicky 776730830 – paní Čermáková.

Odpolední družina bude pouze v nejnutnějších případech, kdy žáci nemohou odjet domů po dopolední výuce. Prosím o respektování tohoto a děkujeme za pochopení.

 

TESTOVÁNÍ

Bude probíhat 2x týdně (pondělí, čtvrtek) při příchodu ve vyhrazených prostorách školy po třídách pomocí antigenních LEPU testů – pod dohledem a s pomocí vyučujících a zaměstnanců školy. V případě absence v testovací den bude žák otestován v den příchodu do školy.

Z organizačních důvodů žádáme rodiče dětí, kteří nejezdí hromadnou autobusovou dopravou, aby přivezli své děti včas v rozmezí 7:30 – 7:45 hod. Testovat se bude po skupinkách dle kapacity testovacích míst. Ale rozhodně se toho vůbec nemusíte bát :-).

Testování se neprovádí

  • u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí osoba prokazatelně doložit.
  • u osob, které nemají příznaky onemocnění COVID-19 a doloží negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo negativní výsledek POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2, jenž není starší 48 hodin. Tedy je možné přinést potvrzení o testu provedeném na jiném certifikovaném odběrovém místě.

Děti, které budou mít pozitivní výsledek testu, půjdou s doprovodem do izolační místnosti a telefonicky Vás kontaktujeme.

Pokud rodič odmítne nechat své dítě testovat, žák zůstává doma v domácím vzdělávání, absenci má omluvenou a s třídním učitelem domluví způsob vzdělávání. Pokud tedy testování odmítnete, sdělte nám to, prosím, e-mailem skola@trivium.cz

Instruktážní leták k LEPU testu naleznete zde.

STRAVOVÁNÍ

Děti jsou automaticky přihlášeny na oběd v týdnu dle rotační výuky, pouze odhlašujete (pomocí systému strava.cz, viz e-mail z 24. 1. 2021 nebo info na webových stránkách školy – Zprávy z ředitelny – Strava).

Prodej svačin ve škole nebude probíhat.

V případě jakýchkoli dotazů, prosím, kontaktujte třídního učitele nebo kancelář školy (p. Čermáková, kancelar@trivium.cz, tel. 776 730 830)

 

ODKAZY

Souhrn informací pro rodiče https://testovani.edu.cz/pro-rodice
Instruktážní videa testu

 

https://youtu.be/Ls0nrA-Oe20

 

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096902795-studio-6/221411010100408/obsah/831814-povinne-antigenni-testovani-ve-skolach

Leták pro rodiče https://testovani.edu.cz/files/testovani-letak-pro-rodice-6-4-21f.pdf
Leták pro žáky https://testovani.edu.cz/files/testovani-letak-pro-zaky-6-4-21.pdf

 

POZITIVNÍ ZÁVĚR 🙂

Milí rodiče, informací k otevření školy je obrovské množství, ale ty nejdůležitější, které potřebujete vědět, jsou výše uvedené. Je to shrnutí 180 stránek instrukcí, které jsme ve středu obdrželi :-). Pokud byste měli jakékoli další dotazy, na které jste nedostali odpověď ani v odkazech, dejte nám vědět na skola@trivium.cz, rádi odpovíme.

Držme si všichni palce, ať to všechno zvládneme a předem se omlouváme za některé zmatky, které mohou v této ne úplně lehké situaci přijít. Máme však radost, že se aspoň část žáků vrací do školy.

Vaše škola

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress